aqs810w-1avPora na jakąś nowość. Przedstawiam zegarek Casio tzw. dual (czyli wskazówki i wyświetlacz) z kolekcji Sport. To co odróżnia go od innych to wygląd nawiązujący do Casio G-Shock, a także zasilanie zegarka z paneli słonecznych – Touch Solar. Co jeszcze? U nas oficlajnie mają być dostępne trzy wersje kolorystyczne, w tym dwa czarne różniące się kolorem napisów na
kopercie, srebrne (jak na foto) i złote, oraz cały zegarek w kolorze niebieskim z napisami żółtymi.

Oczywiście na stronie u kolegów z kontynentu amerykańskiego, znalazłem chyba najfajniejszą jak dla mnie wersje kolorystyczną – zegarek w kolorze zielonym i pomarańczowymi napisami. Oni za to nie mają niebieskiej :)

aqs810w-3avCo do samego zegarka, a miałem okazję przymierzyć i czarnego i niebieskiego, to mnie nie powalił. Kwestia gustu, wiadomo. Coś w nim jest, możliwe, że kolor, który nie sprawił bym odpłynął. Może gdyby był zielony…

Same wykonanie wywarło na mnie wrażenie pozytywne, ale zdjęcia tego nie pokażą. W zegarku oczywiście można pływać, a ilośc energii jaką jest w stanie zakumulować starcza na około 10 miesięcy pracy w ciemnościach, oczywiście bez nadmiernego używania podświetlenia.

Czy coś jeszcze? Osobą, które biegają, czy jeżdżą na rowerze z pewnością przyda się podwójny timer do trenowania interwałów.

Klasa wodoszczelności100m / 10bar / 10atm w zegarku można amatorsko nurkować

Funkcja Opis
Touch Solar zasilanie z panelu słonecznego
Podświetlenie Tak, LEDowe
World Time Czyli czas na świecie, pokazywany dla róznych stref czasowych – w sumie 31 stref czasowych
Kalendarz Tak, automatyczny do 2099 roku
Stoper Dokładność 1/100 sekundy
Timer 2 Timery odliczanie czasu do 24 godzin
Alarm 5 alarmów oraz cogodzinny sygnał dźwiękowy
Mute – wyciszenie Możliwość wyłączenia dźwieków przycisków
Koperta i pasek Wykonane z tworzywa sztucznego
Dokładność ± 30 sekund na miesiąc
Średnica koperty 52 mm