zegarki casio - edifice eqw-m710db-1Lubicie zegarki Casio, które są bezobsługowe?

Tak, bezobsługowe – nazywam tak te zegarki, których czas sterowany jest falami radiowymi i posiadają zasilanie z paneli słonecznych.

A więc żadnych wymian baterii, czas ustawia się sam – no sam miód. Dziś przedstawiam kolejny zegarek z kolekcji Edifice, model – EQW-M710DB czyli w wersji na bransolecie.

Jakie moje wrażenia odnośnie tego modelu? Mierzyłem już kilka raz ten zegarek i powiem, że takie zegarki lubię. Nie za lekki, wyraźnie czuć go na ręce – waga 167 gram. Po prostu czuć, że zegarek jest solidnie wykonany. Bransoleta i koperta wykonane są oczywiście w stali nierdzewnej.

[adrotate banner=”3″]

Wrażenie solidności dopełnia także zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem bransolety, co zresztą od pewnego czasu jest już standardem.

zegarki casio - edifice-eqw-m710db-1

 

Wokół tarczy czarny bezel ze skrótami miast stref czasowych, a drobnego smaczku dodają wykończenia na czerwono spodu prawego górnego przycisku oraz logo Edifice umieszczone na koronce. A sama koronka, nie służy jak można by mniemać do ustawienia godziny, a tylko do obracania pierścienia wokół tarczy z rozpisanymi minutami.

zegarki casio - edifice-eqw-m710db-1

Co w środku? Oprócz wyżej wymienionych stoper z pomiarem do 24 minut i dokładnością do 1/100 sekundy. Alarm dzienny – czyli budzik. Data w formie dnia miesiąca i dnia tygodnia plus czas światowy. W zegarku można pływać i nurkować amatorsko – klasa wodoszczelności 100m / 10bar / 10atm – no ale to żadna nowina – standard w wypadku zegarków Casio Edifice.

zegarki casio - edifice-eqw-m710db-1

Zegarek posiada szkło mineralne, a szkoda, że nie  szafirowe, ale wtedy pewnie cena byłaby jeszcze wyższa. No tak – nie pisałem nic o cenie, i może nie będę. Choć muszę zapewnić, że mimo swojej wysokości jak na nasze realia to zegarek się całkiem dobrze sprzedaje.

zegarki casio - edifice-eqw-m710db-1

 

Co mogę dodać? Brakuje chyba tylko podświetlenia, ale nie będę się czepiać. A Wy co sądzicie o tym modelu?

zegarki casio - edifice-eqw-m710db-1 zapięcie

 

Funkcja Opis
Tough Solar Zasilanie z paneli słonecznych
Wave Ceptor Sterowany falami radiowymi, regiony EUR,USA,JPN,CHN
Czas światowy Czas z różnych stref czasowych
Alarm Alarm codzienny
Stoper Dokładność pomiaru do 1/100 sekundy, zakres pomiaru do 24 minut.
Koperta i bransoleta Wykonane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej
Szkło Mineralne
Klasa wodoszczelności 100m / 10bar / 10atm – można spokojnie pływać, a także nurkować amatorsko bez użycia butli tlenowej
Średnica koperty 47 mm
Waga 167 gram