W tym zegarku Casio z kolekcji Edifice zainteresowały mnie zielone dodatki na czarnej tarczy. Model oczywiście występuje w kilku wariantach kolorystycznych i trochę się zastanawiałem, której wersji zrobić sesję foto i opisać. Po dogłębnym przeanalizowaniu i głosowaniu samym z sobą – zamieszczam zwycięski model.Zegarek Casio Edifice EFR-102-1A3VEF

Zegarek ten od razu przyciągnął moje oko, gdy tylko go zobaczyłem na żywo. Pozostałe modele kolorystyczne wyglądają jakoś tak zwyczajnie, a ta zieleń powoduje, że ma to coś, a zegarki mają mieć to coś, nie? A co jeszcze ma oprócz tego czegoś?

A więc mamy tu standard jak na zegarki Casio Edifice, czyli wodoszczelność klasy 100m, więc spokojnie można w nim do wody wejść, szkło mineralne, fajny pasek z tworzywa, datownik oraz podświetlenie, który ładnie świeci na biało. Niestety żadna fota nie wyszła tak dobrze, by to pokazać, natomiast warto chociażby zerknąć w najbliższym salonie z zegarkami Casio, by to zobaczyć na żywo.
Zegarek Casio EFR-102 na ręce

Podświetlenie, niby zbędny bajer, a nie raz i nie dwa zdarzyło mi się, że sposób w jaki zegarek jest podświetlany jest tą kropką nad i – i zegarek zostaje sprzedany.

Zegarek Casio Edifice EFR-102 na ręce

W zasadzie znalazłem jedną wadę – cenę – za zegarek na stronie oficjalnego dystrybutora trzeba  zapłacić 449 złotych. Casio Edifice EFR-102 na ręce

Jeśli mowa o cenie, to warto może zaznaczyć, że o ile mnie słuch nie myli to zbliża się jakaś seria magazynów kobiecych z kuponami we wrześniu – w praktycznie każdy weekend z kuponem będzie można zakupić taki (i nie tylko taki) zegarek taniej w salonach Time Trend.

Zegarek Casio EFR-102-1A3VEF

Wracając jednak do samego zegarka. Po założeniu na rękę zegarek nadal mi się podoba, a pasek fajnie się dopasował do mojego nadgarstka. Zegarek czuć na ręce, tym bardziej, że ostatnio noszę częściej model znacznie lżejszy wykonany z tworzywa. Co jeszcze? Ano mamy kolejny model z podświetleniem w kolekcji Edifice i to bardzo fajnym – w porównaniu do niektórych modeli – tutaj podświetlenie prawie daje po oczach.
Zegarek Edifice EFR-102-1A3VEF

Na zakończenie to pozostanie chyba dodanie danych technicznych tak dla porządku, w których żadnej rewolucji nie ma.
Zegarek Casio Edifice EFR-102-1A3VEFParametry techniczne zegarka Casio Edifice EFR-102-1A3VEF:

  • Koperta wykonana ze stali szlachetnej
  • Datownik, dzień tygodnia i miesiąca
  • Szkło mineralne
  • Pasek z tworzywa sztucznego
  • Wodoszczelność 100m / 10 bar
  • Dokładność +/- 20 sekund na miesiąc
  • Przybliżona żywotność baterii około 3 lata
  • Waga 86g
  • Średnica koperty 44mm