ZEGARK CASIO EDIFICE -EFB-101D-7To się nazywa klasyka przez duże „K” w Casio. EFB-101D to naprawdę bardzo fajnie wykonany model.

Chciałbym zobaczyć minę osób, które twierdzą, że zegarki Casio to zegarki plastikowe, kiedy wezmą ten konkretny model z linii Edifice do ręki.

Tak naprawdę to nie ma o czym za wiele pisać przy tym modelu, bo w zasadzie naprawdę jest prosty. Prostota sama w sobie.

A to, że  często to co proste jest po prostu genialne to inna sprawa. Prosty, klasyczny zegarek Casio Edifice, koperta i bransoleta w stali nierdzewnej, datownik, godzina, 100m wodoszczelności i na koniec kropka nad „i” – czyli to co go uszlachetnia – szkło szafirowe.

Po założeniu na rękę, trudno było mi go zdjąć. Tak naprawdę, gdyby… na tarczy były same indeksy plus błękitna tarcza, to bym go nie zdejmował.

casio edifice - efb-101d-7-na-podstawceZegarek naprawdę robi wrażenie pozytywne. A do tego zaskoczony byłem ceną.

zegarek casio edifice na ręce efb-101d-7Może już się trochę przyzwyczaiłem tym kosmosem, ale w porównaniu do opisanego ostatnio modelu z edifice klasą wodoszczelności 200m, ten jest tańszy, mimo, że był na pasku – wiem, tamten sportowy, ten klasyczny.

Casio Edifice na ręce - model EFB-101d-7Jeśli więc szukamy podobnego zegarka to tak naprawdę pozostaje co najwyżej coś z dolnej półki szwajcarów. Ja jednak nie kojarzę żadnego modelu, który by był tak fajny.

Widok zapięcia bransolety w zegarku Casio Edifice - EFB-101D-7Do modelu podobnej klasy ze „swiss made” najczęściej trzeba dołożyć kilka stówek. Wiem, że kwestia snobizmu, sprawi, że dużo osób, będzie wolało napis swiss made, który de facto dziś jest raczej marką samą w sobie, aniżeli gwarancją szwajcarskości i jakości, jak to miało lata temu. Jak szukacie klasyki na bransolecie, znajdźcie w sklepie i przymierzcie ten model, ciekaw jestem, czy Ktoś pokusi się o komentarz do tego modelu.

Leżacy zegarek Casio Edifice EFB-101D-7

  • Koperta i bransoleta wykonana ze stali nierdzewnej
  • Szkło szafirowe
  • Datownik – dzień miesiąca
  • Zabezpieczenie zapięcia bransolety przed przypadkowym otwarciem
  • Klasa wodoszczelności – 100m / 10bar / 10atm – można pływać, nurkować amatorsko
  • Czas pracy baterii – około 3 lata
  • Szerokość koperty – 41,5mm
  • Waga 138g
  • Dokładność +/- 20 sekund na miesiąc