W porównaniu do ostatnio zamieszczonego zegarka Casio z kolekcji Edifice ten mi się podoba. Ale uwagę na niego zwróciłem dopiero wtedy, kiedy zobaczyłem go na żywo, bo w katalogu wrażenia na mnie nie zrobił. Co tu mamy? Casio Edifice EF-328D-1AVEF na podstawceMamy tzw. multidatę, czyli zegarek analogowy, który z wyglądu przypomina chronograf, jednak nim nie jest – nie ma stopera.

Na małych tarczach jest natomiast rozbudowany datownik, który wskazuje dzień tygodnia, dzień miesiąca, godzinę w systemie 24-godzinnym, (by łatwiej się było zorientować, czy jest np. 1 w nocy czy 1 po południu – jeśli nie podróżujemy między różnymi strefami czasowymi, to przydaje się sporadycznie, by np. zmienić ustawienia datownika.)

Powyżej opisane funkcje dotyczą większości zegarków z serii multidata. Ten jednak ma jeszcze jedną tarczę, która wskazuje miesiąc.

Casio Edifice EF-328D-1AVEF na podstawce

Bardzo mnie ciekawi tarcza pokazująca miesiąc się zachowuje na co dzień, a to dlatego, że do zmiany miesiąca jest przycisk powyżej koronki. Moje obawy dotyczą tego, czy aby przypadkiem użytkownik nie zmienia sobie miesiąca kilka razy na miesiąc czy dzień – (czas wtedy bardzo przyśpiesza ;) )

Zegarek Edifice EF-328D-1AVEF na ręce

Zegarek Edifice EF-328D-1AVEF na ręce

Jak przystało na zegarek Edifice całość wykonana w stali nierdzewnej, 100m wodoszczelności i szło mineralne – więc raczej standard.

Zegarek Casio Edifice EF-328D-1AVEF na ręce

Zegarek Casio Edifice EF-328D-1AVEF na ręce

To na co ja zwróciłem uwagę to na fakturkę na tarczy i dodatki w postaci pomarańczowych małych wskazówek na tarczach w pionie i  indeksów na małych tarczach w poziomie oraz sekundnik w tym kolorze. Dopełnia tego bardzo fajnie wykonana bransoleta i koperta.

Zegarek Edifice EF-328D-1AVEF leżący

Zegarek Edifice EF-328D-1AVEF leżący

 

  • Koperta i bransoleta ze stali nierdzewnej
  • Szkło mineralne
  • Wodoszczelność 100m/10at/10bar – można w zegarku pływać, a także nurkować amatorsko na niewielkich głębokościach
  • Multidata – dzień tygodnia, dzień miesiąca, miesiąc
  • Zakręcany dekielek
  • Czas pracy baterii – około 3 lat
  • Średnica koperty 45mm
  • Dokładność ± 20 sek./miesiąc
Edifice EF-328D-1AVEF na ręce

Edifice EF-328D-1AVEF na ręce