zegarki casio edifice ECW-M300EDB-1

Zauważyłem ostatnio, że najchętniej publikuję zegarki Casio z kolekcji Edifice. Najwidoczniej mam do nich słabość. W związku z powyższym dzisiaj prezentuję, jeden z modeli, który na swój sposób się odróżnia z tłumu jemu podobnych analogowo-cyfrowych Edificów.

Jak wspomniałem jest to zegarek analogowo-cyfrowy, jakich trochę w Casio jest, nawet w kolekcji Edifice. Jednak jego wykonanie i zawartość technologiczna sprawiają, że wygląda naprawdę fajnie. Po drugie jest w zasadzie bezobsługowy, bo zasilany jest z paneli słonecznych, do tego sterowany falami radiowymi, a po trzecie… no właśnie po trzecie zabija ceną. Czy warto więc płacić tyle za taki zegarek? To już kwestia indywidualna, niemniej osobiście uważam, że mógłby być ten model trochę tańszy – tak z dwie, trzy stówki.

Spytacie, a ile kosztuje? Cóż podobno dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają… podobno, a oficjalny dystrybutor w naszym kraju mówi na ten moment 1290 zł. A więc jednak dużo.

Co otrzymujemy za taką kwotę?

[adrotate banner=”3″]

Przede wszystkim fajnie wykonany zegarek. Czuć go na ręce, bo jednak trochę waży, wykonanie w stali nierdzewnej to gwarantuje. Ogniwa wykonane są z całych elementów. Tarcza zegarka jest bardzo czytelna, a indeksy na tarczy i wskazówki świecą na zielono w ciemności – jednak jak to zazwyczaj bywa tylko przez krótki okres czasu. Co z kolei nie jest jakimś problemem, bo jest podświetlenie diodowe w kolorze żółtym. O dziwo coś widać dzięki niemu.

Zegarek Casio ECW-M300EDB-1 na ręce

Nie jestem wielkim fanem podświetlenia diodowego, punktowego jak to ostatnio bywa w zegarkach Casio. Czasem zdarzają się modele, gdzie to podświetlenie nic nie daje. Nie pytajcie tylko jak to możliwe, że taki zegarek ma podświetlenie i po co, bo sam się dziwię – ale tak jest. Może kiedyś pokażę jeden z takich modeli.

Zegarki Casio Edifice ecw-m300edb-1-na rece2

Co do wodoszczelności, wiec skoro zegarek Casio Edifice to na pewno 100m, choć jak już wspominałem wcześniej w tym roku mają się pojawić dwusetki.

Wracając do zegarka i 100m wodoszczelności, więc można w nim pływać, czy nawet pokusić się o nurkowanie. Tylko nie próbować używać przycisków pod wodą. Zresztą sam temat wodoszczelności w zegarkach powinienem kiedyś bardziej rozwinąć, bo sama tabelka jak teraz to chyba nie wystarczająca forma.

zegarki casio ecw-m300edb-1-lezacy

Cóż mogę powiedzieć na koniec? Jak się Wam podoba to nic tylko brać, pod warunkiem, że jeszcze w portfelu macie jakieś nad stanowe stówki :)

Poniżej tabelka z opisem funkcji i oczywiście zapraszam do komentowania.

 

Funkcja Opis
Podświetlenie Automatyczne podświetlenie diodą elektroluminescencyjną, które aktywuje się tylko wtedy, gdy jest za mało światła w otoczeniu
Tough Solar Zasilanie z paneli słonecznych
Wave Ceptor Sterowany falami radiowymi, regiony EUR,USA,JPN,CHN
Czas światowy Czas z różnych stref czasowych
Alarmy 5 dziennych alarmów (budzików), w tym jeden z funkcją dobudzania – drzemki
Stoper Dokładność pomiaru do 1/100 sekundy, zakres pomiaru do 24h.
Timer Odliczanie wstecz, dokładność pomiaru do 1 minuty, zakres pomiaru do 1h.
Koperta i bransoleta Wykonane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej
Szkło Mineralne
Klasa wodoszczelności 100m / 10bar / 10atm – można spokojnie pływać, a także nurkować amatorsko bez użycia butli tlenowej
Średnica koperty 48 mm