G-SHOCK GWG-1000 -1AER – MUDMASTER jest jedynym w swoim rodzaju. Tego nie da się zobaczyć na zdjęciach, a trzeba po prostu założyć na rękę. Ale… proszę uważać, bo jeśli się spodoba, cena może się nie spodobać – nie jest niska, choć przyznam szczerze jakoś popularność tego modelu nie traci na tym. Model pojawił się u nas we wrześniu, a może sierpniu 2015 roku, więc już trochę minęło od premiery. Nowością więc nie jest, ale wrażenie robi do dziś. Mnie osobiście najbardziej podoba się wersja z zielonym paskiem, którą ostatnio ciężko dostać, a jak już jest, to nie zdążę zabrać aparatu.

G-SHOCK GWG-1000 -1AER - MUDMASTERJeśli lubicie duże zegarki, to ten będzie w sam raz. Jest to naprawdę duży zegarek, a Casio przyłożyło ogrom roboty, by tak duży zegarek naprawdę dobrze leżał na prawie każdym nadgarstku. Proszę mi wierzyć widziałem ten zegarek u wielu osób na ręce i szczerze powiedziawszy, nie widziałem, by u kogoś wyglądał on źle. Moim zdaniem to zasługa wyprofilowania, które widać na poniższym zdjęciu.

GWG-1000 wyprofilowana koperta z paskiem

Zegarek to właściwie prawie wszystko co Casio posiada w zegarkach, mamy 3 czujniki, barometr, termometr, kompas, zegarek jest sterowany falami radiowymi, a zasilany jest z paneli słonecznych. Nowość, która się pojawiła przy okazji tego zegarka to szkło szafirowe, czyli takie, którego praktycznie trudno porysować, choć ja nigdy nie widziałem takiego szkła z ryską.

 

G-SHOCK GWG-1000 -1AER - MUDMASTER na ręce

Na ręce widać, że to olbrzym, ale powiem to jeszcze raz, świetnie leży na nadgarstku. Przyciski wzorowane na modelu GW-9400, do tego koronka smart access, dzięki której ustawianie zegarka jest znacznie prostsze, niż w modelach, gdzie trzeba wszystko robić za pomocą przycisków.

 

G-SHOCK GWG-1000 -1AER - MUDMASTER -na ręce

Z fajnej rzeczy także przeniesionej z GW-9400 to metalowa szlufka, która to jest tą częścią w paskach, która najczęściej pierwsza nadaje się do wymiany. Tu jak przystało na zegarek odporny na wszystko, jest ona metalowa.

G-SHOCK GWG-1000 -1AER - MUDMASTER - sprzączka metalowa

G-SHOCK GWG-1000 -1AER - MUDMASTER

G-SHOCK GWG-1000 -1AER - MUDMASTER - na ręce

Poniżej zdjęcie stalowego dekla, ma którym wypisane są najważniejsze atrybuty zegarka GWG-1000 – 1AER.G-SHOCK GWG-1000 -1AER - MUDMASTER - stalowy dekiel

G-SHOCK GWG-1000 -1AER – MUDMASTERC ma całkiem fajne podświetlenie. Poniżej zdjęcie, jedyne, które nadaje się do pokazania.

Cóż mogę o nim jeszcze powiedzieć? Chyba tylko to, że warto go mieć, pod warunkiem oczywiście, że możecie sobie pozwolić na taki prezent. Jak tak to naprawdę bardzo dobry wybór.