Pierwszy raz zamieszczam zegarek wyposażony w bluetooth {blutuf}. Przedstawiam jedną z ostatnich wersji, która najbardziej mi przypadła do gustu, czyli Zegarek Casio Efifice EQB-700D -2AER. Wybrałem model z niebieską tarczą, ponieważ lubię ten kolor, a i odcień tarczy bardzo mi przypadł do gustu. Sam zegarek jest chyba najbardziej, nie wiem jak to napisać, prosty z formy? Po prostu poprzednie wersje, czyli od EQB-500, EQB-510 do EQB-600 robią złudzenie bardzo dużych. Coś mi brakowało w tych zegarkach, tej smukłości, którą posiada właśnie EQB-700.

Zegarek Edifice EQB-700D - 2AER

Ten zegarek wydaje mi się najbardziej elegancki w porównaniu do poprzedników. Fajnie leży na ręce, choć nie powiem swoje waży, ale chyba powinien, w końcu to jest kawałek zegarka. Znalazłem jedną wadę, trochę za bardzo się błyszczy. W poprzednich modelach również dało się to zauważyć, ale odnoszę wrażenie, że w tym widać to bardziej. Jak dla mnie do zmiany jest sama bransoleta, a w zasadzie ten błyszczący środek.

Zegarek Edifice EQB-700D - 2AER

Co mi się jeszcze podoba? Tak jak w modelu EQB-600 podobają mi się duże indeksy i efekt trójwymiarowości na tarczy. Zdjęcia nie oddają w pełni tego efektu.

Zegarek Edifice EQB-700D - 2AER

Edifice EQB-700 – bluetooth

Nie wspominałem jeszcze o bluetoothie. Mogłoby się zdawać, że to niepotrzebny bajer, ale jak ktoś lubi gadżety, to jest odpowiedni model. Po synchronizacji ze smartfonem czas synchronizuje się automatycznie z siecią komórkową i co za tym idzie, głupio byłoby powiedzieć, że spóźniliśmy się przez zegarek, bo będzie bardzo dokładny.

Zegarek Edifice EQB-700D - 2AER
Pozostałe funkcje, to takie standardowe – stoper, budzik i czas na świecie.

O baterię nie trzeba się martwić, gdyż zegarek wykorzystuje technologię Tough Solar, więc sam się ładuje każdym rodzajem światła.

Zegarek Edifice EQB-700D - 2AER

Co jeszcze? Całość w stali i 100 m wodoszczelności, więc spokojnie można pływać w zegarku, a nawet nurkować na niewielkie głębokości.

Zegarek Edifice EQB-700D - 2AER

Zegarek Edifice EQB-700D - 2AER